DJ Gotuje.pl

Oficjalna kopia popularnego serwisu kulinarnego DJGotuje.pl

Wpis

wtorek, 16 lipca 2013

Słodko mi i nie typowo Zapiekanki i Hot Dogi z ....

IMG_0895

No właśnie zawsze mi się obiekty tego typu kojarzyły ze słodkimi wyrobami, a tu coś nie typowego i bardzo smacznego. Może zacznę od tego że mieszkam niedaleko można by rzec że na przeciwko w Krościenku nad Dunajcem. Moja ulica Zdrojowa jest oazą spokoju i wypoczynku. Wiele ośrodków wypoczynkowych zabawia turystów i jest jeden lokal który mnie zadziwia. Jesteście pewnie ciekawi co to za lokal :)

 

 

 

 

 

Zapraszam do lektury ...

 

Przy wspomnianej ulicy zdrojowej mniej więcej po środku numeracji nie parzystej, jest niepozorny lokal. Nie uwierzycie ale nie kojarzy się z Hot Dogami a bardziej z czymś takim 

IMG_1302

 

Tak Jest to Cukiernia. Słynie w całym Krościenku z wyśmienitych ciast i drożdżówek, więc dlaczego w tytule mamy hot dogi i zapiekanki?

Już wyjaśniam. Cukiernia Piotrowscy nie jest dużym zakładem, nie wielki praktycznie domowy wypiek., Wspaniałe ciasta 

IMG_1234

 

Drożdżówki 

IMG_1294Kołacze 

IMG_1285

 

Półfrnacuskie 

IMG_1284

 

Słodkości ale nie przesłodzone jak w nie jednej cukierni widuje się, aż mdłe ze słodkości. Tutaj Właściciel ma wspaniały smak. Lubi eksperymenty i tak powstał Hot Dog ale w cieście, nie pamiętam rodzaju tu sie przyznaje (chyba francuskie) 

IMG_1277

 

Tak nie typowego hot doga nie spotkałem nigdzie jak do tej pory. Jest lekko słodkawy z farszem z cebuli, papryki i parówki nie jakieś podłej jakości a bardzo smacznej. Właściciel dopilnował aby cała zawartość pieściła nasz kubki smakowe. 

IMG_1280

 

Tyle że ostatnio zauważyłem na witrynie, że zapraszają na zapiekanki :) 

IMG_1308

 

Jako, że to jest nowość postanowiłem odłożyć kieszonkowe ;) i zawitać na zapiekankę. Podano mi coś co zdumiało mnie. Na pierwszy rzut oka podszedłem lekko z dystansem, ale już pierwszy kęs mnie zaskoczył. Miękko w środku chrupko z zewnątrz, tak jak lubię i jak powinna zachowywać się zapiekanka podczas jedzenia 

IMG_1303

 

Jemy oczami więc tutaj jest poprawnie. Bogaty smak farszu z pieczarek i dobrej jakości ser rekompensują wszystkie niedociągnięcia. 

IMG_1305

 

Zrównoważona mieszanka przypraw, soli i pieprzu. Pieczarki nie zwiędnięte i jędrne. Bardzo smaczne nadzienie zapiekanki. Jako że nie byłem sam był, ze mną jeszcze jeden recenzent a raczej recenzentka 

IMG_1310

 

Bardzo wybredna Młoda Dama :) która potwierdziła to co napisałem Wam drodzy czytelnicy spałaszowała połowę mojej zapiekanki. Tak jej smakowało że nie zauważyła jak jej się uszy trzęsą z radości. Połówka zapiekanki zniknęła szybciej niż wypłaty z naszych portfeli :) Patrząc jak dziecku smakuje sprawiła mi ogromną radość, nie ma chyba lepszego polecenia jeśli wybredny mały konsument mówi: PYSZNE 

Na koniec była jeszcze mała czarna i drożdżówka którą uwielbiam. 

IMG_1314

 

Co rano konsumuje 2 sztuki

IMG_1293

 

I pomyśleć że powstaje to wszystko w takim nie pozornym lokaliku 

IMG_1315

 

Zapraszam do Krościenka na Pyszne Zapiekani i Hot Dogi a przede wszystkim na dobrą zabawę wypoczynek i ucztę w Cukierni Piotrowscy :) 

Pozdrawiam 

DJ Gotuje 

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
czowieczek
Czas publikacji:
wtorek, 16 lipca 2013 21:51

Polecane wpisy

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny